ADBLUE İPTALİ

ADBLUE Nedir ?

 

AdBlue, dizel motorlu araçların emisyonlarını kontrol etmek ve azaltmak için kullanılan bir kimyasal maddedir. AdBlue, selektif katalitik indirgeme (SCR) sistemlerinin bir parçası olarak kullanılır ve özellikle dizel araçların egzoz gazlarındaki azot oksit (NOx) emisyonlarını azaltmak için etkilidir.

AdBlue, saf su ve saf üre karışımından oluşan bir sıvıdır. SCR sistemi, araçların egzoz sistemine entegre edilmiş bir katalizör ile çalışır. Egzoz gazları bu katalizör üzerinden geçerken, SCR sistemi AdBlue'yi enjekte eder ve bu sıvı egzoz gazlarıyla reaksiyona girer. Bu kimyasal reaksiyon sonucunda NOx gazları, daha az zararlı azot ve su buharına dönüşür.

AdBlue'nin iptali, aşağıdaki nedenlerle düşünülebilir:

  1. Performans Artırma: AdBlue kullanıldığında, motorun gücü ve torku üzerinde etkisi vardır. AdBlue'nin iptali, bu etkinin artırılmasını amaçlar.

  2. Bakım Maliyetlerini Azaltma: AdBlue sistemi, araç sahipleri için ekstra bir bakım maliyeti oluşturabilir. AdBlue tanklarının dolumu gereklidir ve bu da ekstra masraf ve iş gücü gerektirir. AdBlue'nin iptali, bu maliyetlerden kaçınma amacı güdebilir.

Benzinli Dizel Araçlarda %35’e Varan Performans %15 Yakıt Tasarrufu

Araçlarınıza Paket dosya YAPMIYORUZ! Her araca ÖZEL yazılımlar ile sizlere ayrıcalıklı bir hizmet veriyoruz.